دانلود تحقیق آماده امنیت در شبکه های کامپیوتری

دانلود تحقیق آماده امنیت در شبکه های کامپیوتری

مشخصات  تحقیق

عنوان  مقاله امنیت در شبکه های کامپیوتری
تعداد صفحات   ۷۳
رشته شبکه – IT
قالب فایل  WORD
دانلود تحقیق کلیک جهت دانلود تحقیق

 چکیده

برای بررسی مسایل مرتبط با  امنیت در شبکه های کامپیوتری‌ و سیستم ها باید به طبقه‌بندی آنها پرداخت، این طبقه‌بندی را حول محورهای مسایل تکنیکی و غیر تکنیکی، سخت‌افزار، نرم‌افزار، محیط‌های تبادل اطلاعات، امنیت داده‌ها، نقش عوامل انسانی و نظایر آن می‌توان انجام داد طبقه‌بندی و پرداختن به اجزای امنیت داده‌ها و سیستم‌ها شناخت ما را از مقوله امنیت سیستم‌ها بیشتر می‌کند. روش‌های حفاظتی نیز به دو بخش حفاظت فیزیکی و غیرفیزیکی تقسیم می‌شود. حفاظت‌های فیزیکی بیشتر به منظور جلوگیری از ورود و دسترسی غیر مجاز به محل استقرار و تاسیسات مرتبط با سیستم‌های کامپیوتری است. حفاظت‌های غیر فیزیکی شامل انواع روش‌ها و تمهیدات پیش‌بینی شده در نرم‌افزارها به منظور تامین اهداف مختلف امنیتی سیستم‌ها است.

کلیک جهت دانلود تحقیق

مقدمه 

بهره‌گیری از فن‌آوری سیستم‌های اطلاعاتی برای افزایش کارایی و بهره‌وری مناسب در اغلب زمینه‌ها به سرعت در حال گسترش است. شبکه‌های گسترده کامپیوتری با انواع روش‌ها و ابزارهای دستیابی به اطلاعات، قدرت و توانایی کامپیوترهای موجود در شبکه را فارغ از مکان فیزیکی آن‌ها در دسترس استفاده‌کنندگان قرار داده است. از طرفی اتکای رو به تزاید به فن‌آوری اطلاعات، افزایش احتمال خطر ناشی از کاربرد آن را نیز در پی دارد. همزمان با پیشرفت و توسعه قابل توجه فن‌آوری کامپیوتر در زمینه‌های مختلف نرم‌افزار و سخت‌افزار، زمینه کوشش جدی برای ایجاد امنیت لازم برای حفظ داده‌ها و سیستم‌ها فراهم شده است.

کلیک جهت دانلود تحقیق

امروزه ضرورت حفظ داده‌ها و سیستم‌ها به این دلیل قابل توجه است که ره‌آوردهای فن‌آوری معاصر عموماً در تصمیم‌گیریهای مهم اتخاذ شده به وسیله حکومتها و همچنین سازمان‌های معتبر جهانی نقش اساسی را ایفا می‌کند. به علاوه فن‌آوری پیشرفته صنعتی نیز مبتنی بر سیستم‌های اطلاعاتی قابل اطمینان، کارایی بهینه دارد. امروزه حجم قابل توجهی از مبادلات بازرگانی و مالی بین‌المللی با استفاده از فن‌آوری تبادل الکترونیکی داده‌ها (EDI) انجام می‌شود. ایجاد کوچکترین خللی در این سیستم مبادلاتی، ضررهای هنگفتی را به طرفین مبادله تحمیل خواهد کرد که بعضاً ممکن است به ورشکستگی آنها بیانجامد.

امنیت در شبکه های کامپیوتری

مشاهده جدیدترین مقالات ترجمه شده در مورد بلاک چین

مشاهده جدیدترین مقالات ترجمه شده در مورد بدافزار

مشاهده جدیدترین مقالات ترجمه شده مهندسی کامپیوتر

مشاهده جدیدترین مقالات ترجمه شده اینترنت اشیا

مشاهده جدیدترین مقالات ترجمه شده داده کاوی

امنیت در شبکه های کامپیوتری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *