دانلود ترجمه مقاله چاپ سه بعدی (تولید افزایشی) و چاپ های زیستی سه بعدی در پزشکی کودکان

عنوان مقاله: چاپ سه بعدی (تولید افزایشی) و چاپ های زیستی سه بعدی در پزشکی کودکان

 
عنوان انگلیسی مقاله ۳D Printing and 3D Bioprinting in Pediatrics
تعداد صفحات انگلیسی ۱۱
تعداد صفحات فارسی ۲۰
کلمات کلیدی تولید افزودنی؛ چاپ سه بعدی ،چاپ زیستی پزشکی اطفال
رشته پزشکی-مکانیک
قالب فایل Word
سال نشر ۲۰۱۷
لینک مقاله https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5615309/
دانلود رایگان مقاله انگلیسی دسترسی چندگانه غیرمتعامد

مقدمه  چاپ های زیستی سه بعدی

چاپ سه بعدی یا تولید افزایشی ( AM) یک روند تولید اشیای سه بعدی صلب یا مدل های سه بعدی یا فایل های دیجیتال میباشد. تولید افزایشی شامل تکنیک های مختلف برای ایجاد کردن لایه های سه بعدی به صورت لایه به لایه میباشد که تحت هفت دسته ، توسط انجمن تست و مواد آمریکا ( ASTM) در زمینه ی تکنولوژی تولید افزایشی دسته بندی شده است که این دسته ها در جدول ۱ نشان داده شده است. توصیف هر روند نیز در جدول ارائه شده است.

چاپ زیستی به عنوان استفاده از تکنولوژی های چاپ سه بعدی با استفاده از موادی تعریف میشود که از سلول های زنده ی پایدار استفاده میکند تا به عنوان مثال بتواند بازسازی های بعد از عمل جراحی را ایجاد کند. پلیمر های زیستی یا هیدروژل های حاوی سلول های زنده به صورت فضایی در الگو های سه بعدی گرایش پیدا میکند و به صورت لایه به لایه ، یک اندام یا یک بافت را ایجاد میکنند. سه تکنیک اصلی چاپ زیستی مورد استفاده ، چاپ زیستی به کمک لیزر، چاپ زیستی با رانش جوهر و استفاده از چاپ زیستی اکستروژن میباشد که این موارد در شکل ۱ نشان داده شده است.

چاپ زیستی با کمک لیزر ، پالس های لیزر را بر روی طرف دهنده متمرکز میکند، ازین رو فشار زیادی را ایجاد میکند تا هیدروژل های حاوی سلول های زنده بر روی طرف گیرنده، پیش براند. روش چاپ با استفاده از رانش جووهر نیز قطره های پلیمر های زیستی یا هیدروژل های حاوی سلول های زنده را از طریق …

نتیجه گیری  چاپ های زیستی سه بعدی

تولید افزایشی یا چاپ سه بعدی زیستی کاربرد های بالقوه ی بسیار زیادی در زمینه ی اطفال دارد. این تکنولوژی میتواند فواید بسیار زیادی داشته باشد و امکانات بسیار خاصی رد در مقایسه با تکنولوژی های موجود ارائه میدهد. سه حوزه ی کاربردی اصلی AM ها و چاپگر های زیستی در اطفال ، برای تولید کردن تولید های جراحی برای برنامه ریزی های قبل عمل در روند های جراحی، برای تولید پروتز های خاص بیماران و تولید کردن دارو ها و قرص ها به صورت چاپی، میباشد که در این روند ها از چاپ زیستی برای تولید کردن ساختار هایی با سلول های زنده، استفاده میشود.

در حالی که رشد این تکنولوژی بسیار سریع میباشد، موضوعات و چالش های اخلاقی و قانونی هنوز در این زمینه بررسی نشده است و همین مشکلات موجب شده که کاربرد بالینی این تکنولوژی ها با تاخیر انجام شود. یک پتانسیل گسترده برای استفاده از AM و چاپ زیستی در اطفال وجود دارد که باید هنوز بررسی شود.

 

فهرست مطالب مقاله : چاپ سه بعدی (تولید افزایشی) و چاپ های زیستی سه بعدی در پزشکی کودکان

چکیده ۱- مقدمه ۲- کاربرد در پزشکی اطفال ۳-برنامه ریزی جراحی ۴-بیماری های قلبی مادرزادی ۵-دیگر کاربردها ۶- نقاط قوت و محدودیت های مدل های اندام که به صورت سه بعدی چاپ شده اند ۷-پروتزها ۸-پروتزهای دست ۹- دیگر پروتزها ۱۰-نقاط قوت و محدودیت های پروتز های چاپ شده به صورت سه بعدی ۱۱-ساختارهای بافت ۱۲-چاپ کردن دارو ۱۳-تولید در زمان نیاز ۱۴-جمع بندی 

مشاهده جدیدترین مقالات ترجمه شده پزشکی

مشاهده جدیدترین مقالات ترجمه شده در مورد بدافزار

مشاهده جدیدترین مقالات ترجمه شده مهندسی کامپیوتر

مشاهده جدیدترین مقالات ترجمه شده اینترنت اشیا

مشاهده جدیدترین مقالات ترجمه شده داده کاوی

چاپ های زیستی سه بعدی
دانلود سایر مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.