تاثیر استفاده از اینترنت اشیا در مبارزه و کنترل بیماری جهانی کووید-۱۹

تاثیر استفاده از اینترنت اشیا در مبارزه و کنترل بیماری جهانی کووید-۱۹

تاثیر استفاده از اینترنت اشیا در مبارزه و کنترل بیماری جهانی کووید-۱۹

دانلود پروپوزال تاثیر استفاده از اینترنت اشیا در مبارزه و کنترل بیماری جهانی کووید-۱۹

عنوان فارسی پروپوزال تاثیر استفاده از اینترنت اشیا در مبارزه و کنترل بیماری جهانی کووید-۱۹
عنوان انگلیسی پروپوزال The influence of Using Internet of things (IoT) to control and fight against COVID-19 pandemic
تعداد صفحات ۲۲
سال نگارش ۲۰۲۰
مقاله بیس  https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1871402120301065
رشته پزشکی و   کامپیوتر 
قالب فایل Word
دانلود پروپوزال کلیک جهت دانلود پروپوزال

  فهرست مطالب پروپوزال تاثیر استفاده از اینترنت اشیا در مبارزه و کنترل بیماری جهانی کووید-۱۹

 1. بیان مساله اساسی تحقیق تشخیص فعالیت در خانه هوشمند   
 2. اهمیت و ضرورت انجام تحقیق
 3. مرور ادبیات و سوابق مربوطه    کنترل بیماری جهانی کووید
 4. جنبه جدید بودن و نوآوری در تحقیق
 5. اهداف مشخص تحقیق
 6. سؤالات تحقیق
 7. فرضیه ‏های تحقیق
 8. روش شناسی تحقیق
 9. شرح کامل روش (میدانی، کتابخانه‏ای) و ابزار
 10. جامعه آماری، روش نمونه‏ گیری و حجم نمونه
 11. روش‌ها و ابزار تجزیه و تحلیل داده ‏ها    کنترل بیماری جهانی کووید
 12. مراجع

بیان مساله

تمام جهان تحت تأثیر همه گیر ویروس کرونا (SARS-CoV-2) قرار گرفته است که شروع آن از ووهان چین در دسامبر سال ۲۰۱۹ گزارش شد و کنون با نام کووید-۱۹ شناخته شده است. کرونا، سریعترین ویروس عفونی است که منجر به ایجاد تهدیدات جدید و جدی برای سلامت عمومی در سطح جهان می شود و بیماری های مختلفی را از سرماخوردگی معمولی گرفته تا سندرم حاد و شدید تنفسی، ایجاد می کند. با در نظر گرفتن این شرایط و اهمیت و فوریت شناخت این بیماری در سلامت بهداشت جهانی ، در حال حاضر پرسنل پزشکی و محققان در جستجوی فناوریهای جدید برای غربالگری و کنترل شیوع بیماری همه گیر COVID-19 هستند. در شرایط کنونی ، همه کشورها به دنبال راه حل عملی و مقرون به صرفه برای مقابله با مشکلات ناشی از بیماری هستند. اینترنت اشیاء (IoT) یک طرح بهم پیوسته از تاکتیک های محاسباتی ، دستگاه های دیجیتالی و مکانیکی است که توانایی انتقال داده ها از طریق شبکه را بدون داشتن هرگونه دخالت انسانی در هر سطحی دارد.

دانلود پروپوزال تاثیر استفاده از اینترنت اشیا در مبارزه و کنترل بیماری جهانی کووید-۱۹

مراقبت های بهداشتی هوشمند از برنامه های اینترنت اشیا است بیشترین کاربرد را در این بیماری همه گیر COVID-19 دارد. این فناوری قابلیت جمع آوری اطلاعات زمان واقعی و اطلاعات مورد نیاز از بیماران آلوده به ویروس را را بدون هیچ گونه تعامل انسانی و از راه دور فراهم آورد. این داده ها برای فرایند پردازش ، تفسیر ، پیش بینی و تصمیم گیری بسیار مفید هستند.

از طرفی، از آنجا که کل جمعیت تحت تأثیر این بیماری قرار ارند ، رسیدگی به اوضاع توسط پرسنل پزشکی کار ساده ای نیست ، مگر اینکه به روزرسانی های داده ها در دسترس باشد. تکنولوژی اینترنت اشیا ، امکان ادغام اطلاعات ، پردازش خودکار و ارتباط از طریق شبکه را فراهم آورده است.

با پیاده سازی موفقیت آمیز این فناوری می توانیم حجم کاری پرسنل و کارکنان پزشکی را کاهش و عملکرد آنها را بهبود دهیم. (Singh و همکاران، ۲۰۲۰) از این رو در این تحقیق به بررسی نقش اینترنت اشیا و تاثیر آن بر کنترل و مبارزه با این بیماری می پردازیم.

 برخی از مراجع

۹٫ Nguyen, T. T. (2020). Artificial intelligence in the battle against coronavirus (COVID-19): a survey and future research directions. Preprint, DOI, 10. ۱۰٫ Puustjärvi, J., & Puustjärvi, L. (2015). The role of smart data in smart home: health monitoring case. Procedia Computer Science, 69, 143-151. ۱۱٫ Singh, R. P., Javaid, M., Haleem, A., & Suman, R. (2020). Internet of things (IoT) applications to fight against COVID-19 pandemic. Diabetes & Metabolic Syndrome: Clinical Research & Reviews. ۱۲٫ Swayamsiddha, S., & Mohanty, C. (2020). Application of cognitive Internet of Medical Things for COVID-19 pandemic. Diabetes & Metabolic Syndrome: Clinical Research & Reviews.

دانلود پروپوزال در مورد شبکه عصبی  دانلود پروپوزال در مورد تشخیص فعالیت  با استفاده از شبکه عصبی کانولوشن دانلود پروپوزال تشخیص فعالیت در خانه هوشمند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *