انجام پاورپوینت

انجام پاورپوینت پایان نامه و دفاع

آیا شما برای انجام پاورپوینت دفاع خود نیاز به کمک دارید؟؟ یکی از بخشهای مهم در فرآیند تحصیلات آکادمیک، تبدیل پایان نامه به پاورپوینت می باشد. در واقع ماحصل تمامی تلاشهای چند ساله شما ، در پاورپوینت ارائه شما خلاصه می شود. بنابراین باید ارائه شما به بهترین شکل ممکن انجام شود. انجام پاورپوینت پایان نامه از استانداردهای مشخصی پیروی میکند که ما در این بخش به برخی از آنها اشاره میکنیم:

1-  معمولا داوران وقت زیادی برای مطالعه تمام رساله شما ندارند. بنابراین باید مطالب مهم را در ارائه خود بگنجانید و به آنها نشان دهید که شما یک کار تحقیقاتی خوبی را به انجام رسانده اید.

2- سعی کنید پاورپوینت ارائه خوانا و در عین حال جذاب بسازید تا مخاطبین را به ارائه خود علاقه مند نمایید. استفاده از تصویر، نمودار و … ، در ساخت پاورپوینت بسیار مهم است.  برای مثال، در شکل زیر، استفاده از یک تصویر، درک مطلب را بسیار آسان نموده است.

انجام پاورپوینت پایان نامه

3- تا جایی که امکان دارد، متن هایتان را تبدیل به شکل کنید (بهبود خوانایی).  علاوه بر این، سعی کنید فقط مطالب کلیدی و در حد چند جمله کوتاه برای پیدا کردن سررشته کلام خود، استفاده نمایید.  همانطور که در شکل میبینید، متن را به شکل یک نمودار درختی تبدیل کرده ایم. به این ترتیب علاوه بر خوانا بودن اسلاید، از قرار دادن متن زیاد پرهیز کرده ایم. اسلاید در عین سادگی، جذابیت خود را حفظ گرده است.

انجام پاورپوینت پایان نامه

نکات زیر نیز در ساخت پاورپوینت پایان نامه شما اهمیت دارد:

 • برای انتخاب فونت، حتما از فونتهای اصلی که در دسترس همگان است استفاده نمایید. فونتهای بی تیتر، بی نازنین و بی لوتوس معمولا در همه سیستم ها دیده ایم. اگر از فونتهای خاص استفاده میکنید، ممکن است پاورپوینت شما با تغییر نسخه پاورپوینت و یا تغییر کامپیوتر، بهم بریزد.
 • در انتخاب رنگ برای انجام پاورپوینت جلسه دفاع باید دقت داشته باشید. رنگ پس زمینه طوری انتخاب شود که متن خوانایی لازم را داشته باشد.  معمولا رنگهای ساده و روشن برای پس زمینه شما مناسب هستند. تیم پژوهشی پارس تز، با در نظر گرفتن این استاندادردها قالب پاورپوینت پایان نامه متنوعی را طراحی نموده است. پیشنهاد میکنیم، که از این قالب ها برای ارائه خود استفاده نمایید.
 • در استفاده از افکت و انیمشن دقت نمایید. استفاده از افکت تا حدی خوب است، اما باید ساده باشد و حواس مخاطب را از محتوا به ظاهر سوق ندهد! همچنین توجه داشته باشید که خود انیمیشنها بخشی از زمان ارائه شما راتشکیل میدهند. بنابراین افکتهای با زمان طولانی و بیش از حد پرهیز نمایید.
 • هارمونی در محتوای پاورپوینت : شاید شما هم این تجربه را داشته اید که برخی از دانشجویان بین چند موضوع مختلف، پرش می کنند و به عبارتی رشته کلام در ارائه خود ندارند. باید توجه داشته باشید که مطالبی که در ارائه خود قرار می دهید از یک نظم و هارمونی پیروی کند. مطالب باید به صورت زنجیروار و مرتبط با هم قرار داده شوند.
 • هارونی در طراحی : سعی کنید از یک قالب پاورپوینت مناسب برای ارائه خود استفاده کنید. رنگ اسلاید یا طراحی و دیزاین اسلایدها، باید تا انتهای ارائه ، هماهنگی خود را داشته باشند. سعی کنید از تغییر رنگ ناگهانی در اسلایدها اجتناب کنید!

اگر در فرآیند انجام پاورپوینت خود، نیاز به راهنمایی دارید، تیم پژوهشی پارس تز ، با سابقه چندین ساله در انجام پاورپوینت در زمینه‌ها و رشته‌های مختلف، می تواند یاری دهنده شما در این پروسه باشد.

نحوه سفارش پاورپوینت به چه صورت است؟

برای ساخت پاورپوینت سه سطح مختلف ارائه شده است. در جدول زیر به مقایسه این سطح پرداخته ایم. توجه داشته باشید برای ساخت پاورپوینت پایان نامه و همچنین معرفی کسب وکار و یا محصول، سطح طلایی و نقره ای پیشنهاد می شود. سطح برنزی بیشتر مناسب ارائه تحقیق کلاسی است.

ابتدا سطح مورد نظر خود، جهت انجام پایان نامه و … را انتخاب کنید. سپس فایل خود را که به صورت تایپ شده است، از طریق واتساپ برای ما ارسال کنید. پس از انجام پاورپوینت شما، فایل نهایی از طریق واتساپ به شما تحویل می شود.

از طریق ایمیل زیر می توانید فایل خود را ارسال بفرمایید.

parstez.com@gmail.com

همچنین می توانید پیام خود را به شماره زیر ارسال نمایید

رشته های تحت پوشش برای انجام پاورپوینت پایان نامه

 • گرایشهای مختلف رشته مدیریت (بازرگانی، صنعتی، دولتی، مدیریت پروژه، مدیریت ساخت، مدیریت ورزشی، …)
 • علوم انسانی (روانشناسی، علوم تربیتی، اقتصاد، جامعه شناسی، حقوق، علوم سیاسی و ….)
 • رشته های فنی و مهندسی ( کامپیوتر ، برق، مکانیک، عمران، معماری، صنایع،کشاورزی، …)
 • الهیات و معارف (علوم‌ قرآن‌ و احادیث ، فقه‌ ، تاریخ فرهنگ‌ و تمدن‌ ملل‌ اسلامی، ….)
 • گرایشهای مختلف رشته های پزشکی و پیراپزشکی
 • رشته های هنر (هنرهای تجسمی، ارتباط تصويری، عكاسی، ..)

قالب پاورپوینت رایگان برای ارائه پایان نامه

 ساخت و انجام پاورپوینت رشته مدیریت

انجام پاورپوینت پایان نامه و دفاع رشته الهیات و معارف (تمامی گرایشها)

انجام پاورپوینت پایان نامه رشته حقوق

پارامترهای تاثیر گذار در ساخت پاورپوینت

اصلی ترین پارامتر برای انجام پاورپوینت پایان نامه تهیه مطالب ارئه می باشد.

مطالب پاورپوینت: یک سوم هزینه انجام پاورپوینت مربوط به ایتخراج مطالب است. بنابراین، اگر مطالب پاورپوینت توسط شما، در یک پاورپوینت خام قرار داد شود و فقط بحث طراحی و ظاهر کار مدنظر باشد، قیمت آن 30 درصد کمتر محاسبه خواهد شد.

حجم مطالب: به طور معمول، پایان نامه های با حجم کمتر به اسلایدهای کمتری نیاز دارند. تعداد اسلاید استاندارد معمولا بین 25 تا 30 اسلاید است. اما بیشتر از 30 اسلاید، نیازمند وقت بیشتری است.

زبان ارائه: قیمت سفارش انجام پاورپوینت پایان نامه برای زبان های فارسی و انگلیسی متفاوت است.

 

فرمت فایل شما : طبیعتا فایلی که به فرمت word و به صورت متن تایپی است، هزینه کمتری نسبت به فایل PDF خواهد داشت. همچنین فایلهای دست نویس که باید متن آنها تایپ شود، باید هزینه بیشتری را برای سفارش پاورپوینت در نظر بگیرند.

مقطع: با توجه به اینکه در مقطع دکترا، حجم مطالب بیشتر است و محدودیت اسلاید وجود ندارد، هزینه انجام خدمت در مقطع دکترا بیشتر خواهد بود.

بخش های مهم در ساخت پاورپوینت دفاع

ساخت پاورپوینت دفاع برای مقاطع ارشد و دکترا می بایست از نظم زیر پیروی نماید:

۱- صفحه به نام خدا

۲- صفحه تقدیر و تشکر از اساتید راهنما، مشاور و داوران

۳- صفحه عنوان پایان نامه که در آن عنوان دقیق پایان نامه به دو زبان فارسی و انگلیسی آورده می شود، و اسامی اساتید راهنما و مشاور و پژوهشگر ذکر می گردد.

۴- لیست مطالبی که قرار است عنوان گردند آورده می شود که عبارتند از کلیات تحقیق، مبانی نظری، روش پژوهش، یافته ها، و نتیجه گیری

۵- اسلاید آخر نیز به تشکر و قدردانی از حاضران در جلسه دفاعیه مربوط می شود.

دیگر نکات در ساخت پاورپونت دفاع

شناخت مخاطب: دفاع از پایان نامه شما در یک محیط رسمی و با حضور داوران انجام می شود. هدف داوران این است که بدانند، آیا شما به عنوان دانشجوی ارشد و یا دکتری، درک عمیقی از موضوع تحقیق خود دارید؟  پس نحوه ارائه شما و تسلط به موضوع از اهمیت خاصی برخوردار است! به همین دلیل هم، انجام پاورپوینت پایان نامه شما بسیار مهم است. اسلایدهای پر از پاراگراف های طولانی، بدون شکل و ..،  نشان می دهد شما وقت کافی برای ساخت پاورپوینت پایان نامه خود اختصاص نداده اید یا آن را جدی نگرفته اید که به هر حال داوران را تحت تاثیر قرار می دهد! از طرف دیگر، از ساخت پاورپوینت های زرق و برق دار هم اجتناب کنید. 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *