مرجع تخصصی دانلود قالب پاورپوینت پایان نامه ، سمینار ، پروپوزال ، مقاله | قالب پاورپوینت رایگان

بانک دانلود انواع قالب پاورپوینت ارائه شامل دانلود قالب پاورپوینت تجاری ، قالب پاورپوینت تدریس و کارنمای معلمی ، دانلود قالب پاورپوینت رایگان ، دانلود پاورپوینت پایان نامه ، قالب پاورپوینت پروپوزال ، قالب پاورپوینت سمینار ، قالب پاورپوینت مقاله

دسته بندی قالب پاورپوینت:

1- دانلود قالب پاورپوینت پایان نامه و تحقیق (تمامی رشته ها)

 دانلود تم پاورپوینت دفاع

قالب پاورپوینت پایان نامه رشته جامعه شناسی و علوم اجتماعی

 دانلود قالب پاورپوینت دفاع

نمونه پاورپوینت پایان نامه رشته الهیات ، معارف و علوم قرآن (طرح برهان، منودار)

 قالب پاورپوینت رایگان

قالب پاورپوینت چندمنظوره طرح جزیره

 قالب پاورپوینت رایگان

نمونه پاورپوینت آماده جهت ارائه مقاله – طرح فرانس

 قالب پاورپوینت رایگان

تم پاورپوینت چندمنظوره طرح موج

3- قالب پاورپوینت دانشجویی – تخصصی رشته کامپیوتر

قالب پاورپوینت رایگان

طرح شبکه عصبی – قالب پاورپوینت تحقیق ، پایان نامه و سمینار

قالب پاورپوینت

مدل هوش مصنوعی ، دانلود قالب پاورپوینت پایان نامه ، تحقیق و سمینار

قالب پاورپوینت

طرح یادگیری ماشین و داده کاوی ، قالب پاورپوینت دفاع پایان نامه و سمینار

قالب پاورپوینت

مدل امنیت شبکه – قالب پاورپوینت تحقیق ، پایان نامه و سمینار

قالب پاورپوینت رایگان

– قالب پاورپوینت تحقیق ، پایان نامه و سمینار طرح بلاک چین

دانلود قالب پاورپوینت پایان نامه مدیریت

2- دانلود قالب پاورپوینت پایان نامه رایگان

4- دانلود قالب پاورپوینت رایگان چندمنظوره

دانلود قالب پاورپوینت پزشکی

3- قالب پاورپوینت کشاورزی و محیط زیست

قالب پاورپوینت پایان نامه

قالب پاورپوینت محیط زیست

قالب پاورپوینت پایان نامه

پاورپوینت کشاورزی و گیاه شناسی

تاثیر تم پاورپوینت پایان نامه بر ارائه

بعد از مدت ها تحقیق و مطالعه، محتوای پایان نامه شما آماده است. اکنون، شما باید بهترین راه برای انعکاس این همه تلاش خود را بیابید. اگر از قالب بصری مناسبی استفاده کنید، ارائه شما بیشتر مورد توجه واقع می شود؛ زیرا توجه مخاطب را به خود جلب می کند.

برای ارائه اطلاعات پایان نامه خود به شیوه ای واضح، مختصر و در نهایت شگفت انگیز، می توانید یک نمونه تم پورپوینت پایان نامه منحصر به فرد که در پارس‌تز موجود است استفاده کنید.

ساختاربندی ارائه دفاع

فایل ارائه شما باید دارای ساختار مناسبی باشد. یک ساختار خوب نشان می دهد که سازماندهی خوبی در پشت صحنه وجود دارد، اما مهمتر از همه، محتوای شما را برجسته می کند. قالب پاورپوینت پایان نامه طراحی شده توسط تیم پارس تز ، یا همان قالب پاورپوینت منودار می تواند نمونه خوبی از نحوه ساختار پایان نامه باشد. همچنین شما می توانید این قالبها را سفارشی کنید و آن را با آنچه محتوای خاص خود نیاز دارد تطبیق دهید. امکان دانلود رایگان قالب پاورپوینت در برخی از نمونه ها نیز فراهم شده است.

چگونه به حضار خوش آمد گویی کنیم؟

قبل از شروع دفاع از پایان نامه خود، باید از مخاطبان خود استقبال کنید. این استقبال باعث می شود که با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید؛ در نتیجه ، مخاطبین، علاقه بیشتری به کار شما نشان خواهد داد. برای مثال، می توانید بگویید “به دفاع از پایان نامه در مورد [عنوان پایان نامه خود] خوش آمدید”. در مرحله بعد، نام خود را معرفی کنید و شرح مختصری از سوابق خود ارائه دهید. فراموش نکنید که بگویید “از حضور شما متشکرم!”

به مخاطبین بگویید چرا این پایان نامه را انجام دادید

برای برقراری ارتباط بیشتر با مخاطبان خود، دلایلی که شما را به انجام این پایان نامه سوق داد، توضیح دهید. دلایل حرفه ای خود را بگویید و حتی می توانید برخی از دلایل شخصی انتخاب آن را بگویید ! مخاطبان شما از آن استقبال خواهند کرد.

اکنون زمان ارائه محتوای پایان نامه فرا رسیده است

حالا وقت آن است که به محتوای پایان نامه بپردازیم! پس از این مراحل مقدماتی، که به اندازه خود پایان نامه مهم هستند، نوبت به توضیح بخش به بخش ساختار (که قبلاً ایجاد کرده بودید) است. ما قصد داریم یک ساختار برای پروژه شما پیشنهاد کنیم، اما تصمیم نهایی همیشه با شماست!

از آنجا که صفحه عنوان شما اولین چیزی است که بینندگان می بینند، باید این اسلاید چشمگیر و تاثیرگذار باشد. همچنین زمینه را برای بقیه اسلایدهای شما فراهم می کند.

در یک نگاه باید موارد زیر را مشخص کرد:

 • موضوع دفاع از پایان نامه
 • سبک طراحی
 • رنگ
 • تایپوگرافی

مقدمه

درست بعد از صفحه عنوان خود، وارد اسلاید مقدمه می شویم و جزئیات بیشتری از موضوع را در آن قرار می دهیم. توضیح دهید که با تحقیق خود به چه چیزی پاسخ دهید، اهمیت آن برای رشته شما چیست و چرا آن را انتخاب کرده اید. همچنان به ترکیب عناصر طراحی مرتبط با مفهوم خود ادامه دهید. برای انسجام کار، تایپوگرافی و سبک یکسانی را در سراسر فایل ارائه خود رعایت کنید.

اسلاید روش شناسی:

بخش روش شناسی، یکی از مهمترین قسمتهای های دفاع از پایان نامه است. اسلاید روش شناسی باید چیستی، چگونگی و چرایی کار را توضیح دهد: از چه روشی برای تحقیق خود استفاده کردید؟ چطور انجامش دادی ؟
از آنجایی که این بخش از پایان نامه شما نسبتاً فنی خواهد بود، مؤثرترین راه برای کمک به درک آن، استفاده از گرافیک است. همچنان، حفظ انسجام در رنگ، سبک و تایپوگرافی را فراموش نکنید.

بخش نتایج:

اسلایدهای نتایج ، کمی ترین بخش دفاع از پایان نامه هستند. سعی کنید تاثیرگذارترین داده ها را انتخاب کنید و آنها را در این قسمت برجسته کنید. از گرافیک‌هایی مانند جداول و نمودارها برای به تصویر کشیدن داده‌ها استفاده کنید. و یک بار دیگر سعی کنید زیاد متن ننویسید. اجازه دهید محتوای بصری صحبت کند.

اسلاید نتیجه گیری

اینکه بتوانید ابتدای سخنرانی خود را با اقتدار شروع کنید، خوب است؛ اما با پایان خوب، حماسه می آفرینید! این دقیقاً همان چیزی است که باید در نتیجه گیری خود به دنبال آن باشید. یک توضیح کلی از موضوع پایان نامه خود ارائه دهید و به مخاطبان خود یادآوری کنید که قصد داشتید با تحقیق خود به چه چیزی پاسخ دهید. پس از آن، نکات مهم نتایج تحقیق خود را که می خواهید مخاطبان از ارائه دفاع پایان نامه شما درک کنند، تکرار کنید.

فراموش نکنید که هر گونه کمبود و محدودیت در تحقیق خود و نکات اضافی برای بهبودهای احتمالی برای تحقیقات آینده را پیشنهاد کنید.

با دانلود پاورپوینت پایان نامه می توانید بخش نتیجه گیری خود را با استفاده از گرافهای شیک ارائه دهید. امید است که آموزش ساخت پاورپوینت دفاع برای شما مفید بوده باشد.

دانلود قالب پاورپوینت سمینار

قالب پاورپوینت سمینار
تم پاورپوینت پایان نامه و سمینار

 چگونه قالب پاورپوینت پایان نامه خود را انتخاب کنم ؟

سعی کنید از قالب پاورپوینت پایان نامه منودار استفاده کنید.

منوها باید بخش های اصلی تشکیل دهنده تحقیق شما را شامل شوند.

سعی کنید از اینفوگرافیک های متناسب با موضوع خود استفاده کنید.

رنگ پس زمینه باید ساده باشد.

چگونه پاورپوینت ارائه خود را به سرعت طراحی کنیم؟

یک طراحی اسلاید پاورپوینت عالی از بهترین شیوه های ارائه استفاده می کند.

 از طراحی تم سفارشی پاورپوینت استفاده کنید ( به خصوص در قالب پاورپوینت پایان نامه )

  مایکروسافت دارای تم های داخلی است که مطمئناً می توانید به صورت رایگان از آنها استفاده کنید. اما تم‌هایی که در پارس تز ارائه شده اند، تز نظر کیفیت ، دیزاین و نیازسنجی برای ارائه در سطح بالاتری نسبت به تم‌های داخلی پاورپوینت قرار دارند. پارس تز با تنوع در طراحی تم و همچنین تعداد زیاد قالب ها به یک بانک پاورپوینت مبدل گشته است  و  تعداد قالبها همیشه در حال افزایش است.

  این تم ها این است که حاوی ایده هستند و در واقع چیزی بیش از مجموعه رنگ ها و فونتها هستند. در عوض، تم ها مملو از ایده هایی برای طرح های اسلاید هستند. می‌توانید محتوای خود را در مکان‌های نگهدارنده  قرار دهید  تا به سهولت طراحی خود را انجام دهید.

 2. از نمودارها و چارتها استفاده کنید

از دیزاین اسلایدها غافل نشوید:   به همان اندازه که محتوای ارائه شما اهمیت دارد، دیزاین و طراحی اسلایدها هم مهم است. به همین دلیل است که شما باید زمان کافی را برای اطمینان از اینکه طراحی ارائه شما مطابق با محتوای واقعی است، اختصاص دهید.

داده های خود را با استفاده از نمودارها و چارتها ارائه دهید. با این روش، نه تنها می توانید ارائه خود را از نظر بصری جذاب تر کنید، بلکه به مخاطبان خود کمک می کنید تا اطلاعات را بهتر به خاطر بسپارند.

بسیاری از قالب های پاورپوینت قبلاً شامل عناصر نمودار و جدول هستند. به راحتی آنها را سفارشی کنید تا داده ها و آمار خود را جالب تر و قابل درک تر کنید.

وقتی صحبت از تجسم داده ها در ارائه ها به میان می آید، باید به خاطر داشته باشیم که مخاطبان ما به تمام جزئیات دقیق داده ها نیاز ندارند – آنها به مفهوم اصلی نیاز دارند و ما باید مطمئن شویم که این موضوع هنگام تماشای اسلاید برای آنها مشهود است.

از طرح بندی های اسلاید در داخل پاورپوینت استفاده کنید

در داخل تم های پاورپوینت، طرح بندی هایی را خواهید دید که مناسب سفارشی سازی اسلایدها هستند. اکثر تم ها شامل مجموعه ای از طرح بندی محتوا هستند که می توانید به عنوان نقطه شروع برای طرح های اسلاید خود استفاده کنید.

این طرح ها ترکیبی از متغیرهایی مانند جعبه متن، تصاویر و موارد دیگر هستند. به جای کلیک کردن و کشیدن اشیاء جداگانه روی اسلاید، از یکی از این طرح‌بندی‌ها برای شروع اسلاید خود استفاده کنید. این یکی از بهترین نکات و ترفندهای ارائه پاورپوینت برای صرفه جویی در زمان است.

 متن را به طور مداوم تراز (justify) کنید

هنگامی که روی اسلاید خود با متن کار می کنید، به اطمینان از تراز بودن آن توجه داشته باشید. تراز کردن متن در جهت یکسان، یک اسلاید را تمیز و شکیل می کند.

یک نسخه پی دی اف از کار خود ذخیره کنید:

مهم نیست که اسلایدهای ارائه پاورپوینت شما چقدر عالی به نظر می رسند، باید به نحوه استفاده کاربر از فایل ارائه فکر کنید.

بیننده ممکن است پاورپوینت را روی سیستم خود نصب نکرده باشد.

ممکن است نسخه‌ پاورپوینت  مورد استفاده کاربر با نسخه شما متفاوت باشد و این باعث ایجاد تغییراتی در فایل ارائه می شود.

شاید شما  نخواهید کاربر بتواند فایل ارائه شما ویرایش کند.

 محتوای خود را کاهش دهید

هیچ چیزی برای مخاطب خسته کننده تر از یک پاورپوینت پراز متن نیست. گاهی سعی می کنیم  آن قدر مطالب  و نکته را در اسلاید قرار دهیم که مخاطب از موضوع اصلی ارائه پرت می شود.

ارائه شما باید خلاصه و مفید باشد  و توجه مخاطب بر همین اساس نکات کلیدی شما باشد.

برخی از قسمت های متن را حذف کنید و به صورت شفاهی ارائه دهید. به یاد داشته باشید: یک صفحه اسلاید پاورپوینت باید کمک کننده ارائه باشد نه خودارائه!

از اینفوگرافیک برای ارائه  داده ها استفاده کنید

وقتی متن و داده را به صورت یک شکل درکل ارائه استفاده میکنید، مختطب خسته می شود. اینجاست که اینفوگرافیک ها وارد عمل می شوند. اینفوگرافیک ها داده های شما را به شکل تبدیل میکنند!

از دیزاین اسلایدها غافل نشوید

  به همان اندازه که محتوای ارائه شما اهمیت دارد، دیزاین و طراحی اسلایدها هم مهم است. به همین دلیل است که شما باید زمان کافی را برای اطمینان از اینکه طراحی ارائه شما مطابق با محتوای واقعی است، اختصاص دهید. برای مثال در طراحی قالب پاورپوینت پایان نامه ، بهتر است از منوها استفاده کنید و ارائه خود را بخش بندی کنید.

تکرار و تمرین لازمه یک ارائه قوی است

در نهایت، تمرین ارائه خود را فراموش نکنید. چند بار جلوی آینه ارائه خود را انجام دهید تا مطمئن شوید که روز ارائه تمام مطالب را مانند کف دست خود می شناسید. انجام این کار به شما کمک می کند که اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید. با نزدیک شدن به روز ارائه، هرگونه اضطراب و استرس خود را که ممکن است احساس کنید کاهش می دهید. سعی کنید شمرده و رسا صحبت کنید. با زبان خودتان سخن بگویید و از حفظ کردن متن پرهیز نمایید.

یک محدودیت زمانی را در طراحی اسلاید در نظر بگیرید:

چند اسلاید برای ازائه شما مناسب است؟ خوب، همه چیز به محدودیت زمانی که برای ارائه شما تعیین شده است، بستگی دارد. باور کنید یا نه، تعیین محدودیت زمانی برای ایجاد اسلایدهای پاورپوینت مفید است. اگر می خواهید یاد بگیرید که چگونه یک پاورپوینت قابل ارائه بسازید، باید محدودیت زمانی را مدنظر قرار دهید و مطمئن شوید که اسلایدهای شما از این بازه زمانی پشتیبانی می کنند.

دیدگاه (20)

 • محمد پاسخ

  سلام. ببخشید تم پاورپوینت دارین که با رقتن به اسلاید بعدی، یک اهنگ کوتاه پخش بشه؟؟

  جولای 3, 2022 در 7:48 ب.ظ
  • parstez پاسخ

   سلام. این مورد رو باید سفارشی کنید. همچنین برای پاورپوینت پایان نامه این ویژگی توصیه نمی شود

   جولای 5, 2022 در 9:00 ق.ظ
 • ڵاۆێن پاسخ

  مطلب مفیدی بود

  جولای 5, 2022 در 8:18 ق.ظ
 • Safa پاسخ

  درود بر شما. من یک قالب پاورپوینت رایگان رشته پزشکی میخام

  جولای 9, 2022 در 5:58 ب.ظ
  • parstez پاسخ

   سلام. قالبهای پاورپوینت رایگان بررسی شود

   جولای 9, 2022 در 6:42 ب.ظ
 • کاربر پاسخ

  سلام. من یک تم پاورپوینت پروپوزال میخام. چطور پیدا کنم؟

  جولای 11, 2022 در 4:47 ق.ظ
  • parstez پاسخ

   سلام. از قالبهای پاورپوینت پایان نامه استفاده کنید.

   جولای 11, 2022 در 1:50 ب.ظ
 • معلم۱۲۳ پاسخ

  سلام. قالب پاورپوینت برای کارنمای معلمی میخام. کدوم قالب ها مناسب هستند؟

  جولای 12, 2022 در 5:33 ق.ظ
  • parstez پاسخ

   سلام. میتوانید از قالب پاورپوینت تحقیق ارائه شده در همین صفحه استفاده نمایید

   جولای 13, 2022 در 12:51 ب.ظ
   • S.Aghili پاسخ

    سلام. من یک قالب پاورپوینت خرید کردم. ولی نتونستم دانلود کنم. اتصالم مشکل پیدا کرد. الان قالب رو چطور دانلود کنم؟

    جولای 17, 2022 در 7:43 ب.ظ
    • parstez پاسخ

     سلام. با پشتیبانی تماس بگیرید و قالب پاورپوینت را از طریق ایمبل و یا واتساپ دریافت کنید

     جولای 18, 2022 در 11:56 ق.ظ
 • h123 پاسخ

  سلام. من یک قالب از شما خرید کردم و میخام یک سری تغییرات در قالب پاورپوینت ایجاد کنم. شما این کار رو انجام میدید؟

  جولای 20, 2022 در 8:35 ب.ظ
  • parstez پاسخ

   سلام. سفارشی سازی قالب پاورپوینت با دریافت هزینه امکان پذیر است

   جولای 21, 2022 در 7:44 ق.ظ
 • Karbasi1400 پاسخ

  سلام. قالب پاورپوینت پایان نامه رایگان ندیدم تو صفحه تون

  سپتامبر 5, 2022 در 10:31 ق.ظ
  • parstez پاسخ

   سلام. امکان دانلود قالب پاورپوینت پایان نامه رایگان در همین صفحه وجود دارد. لطفا به بخش دانلود رایگان قالب پاورپوینت مراجعه شود

   سپتامبر 5, 2022 در 12:00 ب.ظ
 • Dr.nikn پاسخ

  سلام . قالب پاورپوینت پایان نامه انگلیسی هم دارید؟

  سپتامبر 13, 2022 در 5:26 ب.ظ
  • parstez پاسخ

   سلام. برای دانلود قالب پاورپوینت پایان نامه انگلیسی به بخش قالب پاورپوینت زبان انگلیسی و یا قالب پاورپوینت پزشکی مرلجعه شود.

   سپتامبر 13, 2022 در 7:00 ب.ظ
 • Sadafddnn پاسخ

  سلام تعداد قالب پاورپوینت پایان نامه رایگان رو بیشتر کنید لطفا. ممنون

  سپتامبر 14, 2022 در 12:59 ب.ظ
 • حامد پاسخ

  سلام من میخاستم یه پاورپوینت سفارشی برامخازن کرایوژنیک بدم که خودم توپاورپوینت ساده انجام دادم ولی میخام تم وقالبش حرفه ای باشه

  سپتامبر 20, 2022 در 1:54 ب.ظ
  • parstez پاسخ

   سلام. امکان طراحی قالب پاورپوینت پایان نامه سفارشی وجود دارد. به این منظور، با پشتیبانی سایت تماس حاصل نمایید.

   سپتامبر 20, 2022 در 7:49 ب.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.